Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 31. května 2023 Kamila

Frajer na motorce vrátil Hradu důstojnost

24. 05. 2023 8:45:29
Cesta Petra Pavla na motorce byla frajeřina, která nic o způsobu výkonu funkce českého prezidenta nevypovídá a už vůbec ne o důstojnosti.

Prezident Petr Pavel nedávno vyrazil na zahájení Bavorsko-českých týdnů přátelství a na jednání s předsedou bavorské vlády Markusem Söderem na motorce. A důstojnost tím rozhodně neutrpěla. Více než dva měsíce ve své funkci Pavel vrací nejvyššímu ústavnímu úřadu ztracený lesk, což za „panování“ Miloše Zemana zdaleka neplatilo.

Takto uvádí svůj komentář Petr Duchloslav na webu ctidoma.cz. A neopomíná dodat kouzlené slovíčko „dezolát“, tj. Petr Pavel vrátil prezidentskému úřadu důstojnost navzdory prskání dezolátů. Takže si na ony „dozoláty“ posvítíme.

Václav Klaus : Bývalý prezident Václav Klaus zkritizoval současnou hlavu státu za návštěvu Německa. Petr Pavel, který se do sousední země vydal na motorce, podle se podle něj snaží o frajeřinu. Navíc poděkoval za budování česko-německých vztahů člověku, o kterém Klaus pochybuje. „Bernd Posselt byl otazníková osobnost pro nás pro všechny. Absolutně mě to pobouřilo,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.

Klaus je podle Duchoslava „dezolát“ jako vyšitý. Pokud Pavel poděkoval mluvčímu sdružení sudetských Němců Posseltovi, jak tvrdí Klaus, je to určitě minimálně „zajímavé“. Ostatně, pár českých politiků se již osobně zúčastnilo jednání tohoto spolku a obdrželo snad i nějaké „ceny“. Ve vztahu k sudetským Němcům vystěhovaným z Československa po skončení II. světové války se to má jednoduše tak, že pamětníků je již málo a jaksi se „zapomnělo“ na to, že po obsazení tak zvaných Sudet Německem většina Čechů z tohoto území raději odešla, aby nemusela čelit německé šikaně. Pamětníci na to sotva zapomenou, dnešní generace čtyřicátníků se tak může pokoušet spory „uhlazovat“, nicméně to je tak všechno, co lze s historií dělat.

Vraťme se ale k podstatě problému, a to cestě Pavla do Německa na motorce. Byla údajně bezpečnostně zvládnuta (docela by mě zajímalo, zda česká i německá strana učinila nějaká zásadní bezpečnostní opatření a dálniční a silniční úseky, kde se Pavel pohyboval, byly pod zvýšenou ostrahou). Navíc, v pozadí celé akce tuším „snižování“ uhlíkové stopy, protože Pavel rozhodně projel méně benzínu, než kdyby jel v autě. Nicméně, zvýšený hazard to bezesporu je, protože nehody na motorce mívají pro motorkáře většinou vážné následky.

Ke zprávě o Pavlově cestě do Německa na motorce je na iDnes.cz anketa, kde asi 38 % účastníků souhlasí s Klausem, 62 % ne. Vsadil bych se, že negativně hodnotí Pavlovu cestu na motorce starší a moje generace, mladí to zřejmě považují za příjemné „dobrodružství“.

Podstatné je však něco zcela jiného, zda je to důkaz toho, že Pavel vrátil na Hrad „důstojnost“. Obávám se, že cesta na motorce, autem či letadlem není důkazem vůbec ničeho, co by s „důstojností“ souviselo. Zajímá mě v této souvislosti Pavlův postoj ke konkrétním politickým otázkám, tj. jeho názory. Zda je poděkování Posseltovi za „významný přínos ke zlepšování česko-německých vztahů“ známkou důstojnosti, si také nemyslím. A nakonec, srovnávat nepohyblivého Miloše Zemana s Pavlem je rovněž problematické, i když chápu, že se mladým lidem Pavel zdá o třídu výše. Domnívám se, že o Pavlovi budeme moci psát objektivněji až po nějakém čase a poté, co něco v úřadě skutečně předvede. Zatím je toho velmi málo a rozporuplné, jako jeho názor na důchodovou „reformu“ a stížnost k Ústavnímu soudu, kterou by podal, kdyby jí nepodala opozice. Takže, uvidíme tak za rok, dva, jaký bude Pavel faktickým přínosem pro Česko.

Zato pan Duchoslav má jasno v tom, že kritika Pavla je vyhrazena „dezolátům“. Jak jednoduchý je to člověk, že ano.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Bartoň | středa 24.5.2023 8:45 | karma článku: 45.09 | přečteno: 7461x

Další články blogera

Jan Bartoň

Dobře jsme investovali, Rusové umírají

Jak probíhá ukrajinská propaganda ve válce proti Rusku naznačuje sestřih videa s americkým senátorem. I naše média už informují o tom, že video je „sestříhané“.

30.5.2023 v 8:30 | Karma článku: 29.96 | Přečteno: 680 | Diskuse

Jan Bartoň

Bachmut – ruská propaganda

Při bojích v Bachmutu byla naše média nastavena tak, že přebírala všechna negativa o Rusku. A doslova se vyžívala ve sdělování „rozkolu“ mezi velením Wagnerovců a Kremlem.

22.5.2023 v 8:15 | Karma článku: 35.16 | Přečteno: 1253 | Diskuse

Jan Bartoň

Ministr Blažek nechce uhýbat, a tak kličkuje!

Zaujal mě rozhovor s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem z ODS. ODS podle něho nemá uhýbat, ale sám ve svých odpovědích zakličkoval jako velmi zdatný krasoblusař.

19.5.2023 v 8:30 | Karma článku: 33.50 | Přečteno: 660 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vilém Barák

Pořád se bojíme Ruska

Podvědomě stále odmítáme právo Ukrajiny na reciprocitu způsobu vedení vojenských operací a na používání stejně účinných zbraní. A všechna čest výjimkám, kdo se nedá ovlivnit. Nelze boxovat s jednou rukou za zády.

30.5.2023 v 16:40 | Karma článku: 17.67 | Přečteno: 235 | Diskuse

Jan Ziegler

Drony v Moskvě, ukrajinský terorismus? Spíš ruská provokace

Tak prý drony trefily v ruském hlavním městě dvě obytné budovy. Celé je to však nějaké divné, jaký by z toho Ukrajinci měli užitek? Nebo je ruská protivzdušná obrana opravdu tak katastrofálně děravá.

30.5.2023 v 11:21 | Karma článku: 18.92 | Přečteno: 249 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Útočili Ukrajinci v Moskvě?

I přes vzrůstající aktivitu ukrajinských ozbrojených sil v oblasti hranic s Ruskou federací je útok na hlavní město nepřítele vysoce nepravděpodobný.

30.5.2023 v 8:47 | Karma článku: 27.45 | Přečteno: 1721 | Diskuse

Jan Bartoň

Dobře jsme investovali, Rusové umírají

Jak probíhá ukrajinská propaganda ve válce proti Rusku naznačuje sestřih videa s americkým senátorem. I naše média už informují o tom, že video je „sestříhané“.

30.5.2023 v 8:30 | Karma článku: 29.96 | Přečteno: 680 | Diskuse

Karel Trčálek

Politické lži hlasatele Mladé Fronty Fčil

Kdo z nás někdy nelhal? A kdo z nás není notorický lhářem? A kdo z nás není notorickým lhářem, aby zároveň nebyl přesvědčený, že je tím nejčestnějším člověkem? Kdo nelže, ten jako by nebyl. Nepodvolený

29.5.2023 v 17:04 | Karma článku: 25.11 | Přečteno: 623 | Diskuse
VIP
Počet článků 2521 Celková karma 38.88 Průměrná čtenost 2033

Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Sharon Stone se v 65 letech ukázala v plavkách. Sklízí obdiv i kritiku

Sharon Stone oslavila v březnu pětašedesáté narozeniny. Hollywoodská hvězda je pyšná na svou postavu a na Instagramu se...

Svěste džíny na půl žerdi. Do módy se vrací trend ze začátku milénia

Většina z nás je nejspíš ráda, že móda z let 2006 až 2012 zmizela z pultů. Bokové džíny, baleríny, chokery a průhledné...

Podle právníka musel Ondřej s článkem v bulváru souhlasit, říká Kuchařová

PR zastoupení Taťány Kuchařové poskytlo redakci iDNES.cz stanovisko nezávislého právníka. Podle toho musel dát Ondřej...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....