Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 22. ledna 2022 Slavomír

Klimatická konference aneb když lidstvo zblbne

1. 11. 2021 8:00:47
Po summitu G20, který přijal právně nezávazné výzvy k udržení teploty na Zemi maximálně na hodnotě 1,5 stupně Celsia ve srovnání s „předindustriální érou“, se koná klimatická konference – poslední možnost záchrany lidstva.

Ve zprávách na ČT jsem viděl Borise Johnsona, jak prochází římské Koloseum a tvrdí, že podobně jako Koloseum může dopadnout naše civilizace, pokud nezachráníme klima. Fotografie ze závěru konference G20 ukazuje svět současnosti – řada lídrů má roušky, řada lídrů je bez roušek. Vypadá to tragikomicky, když se ani pro účely fotodokumentace nedokáží lídři G20 domluvit na fotografii, kde by bylo jasné, kdo tam byl. Podle roušek a očí lze tak poznat maximálně, zda je to muž či žena – to v nejlepším případě.

Záchrana klimatu – tato moderní ideologie 21. století – je samozřejmě založena na vědeckých argumentech. Dle mého soudu spíše pavědeckých, nicméně zachraňovat klima je dnes v módě. Kdybych nebyl dříve narozený, neměl bych životní zkušenost s jinou vědeckou teorií o vývoji lidstva od prvobytně pospolné společnosti ke komunismu. Právě o tom hovořil prezident Václav Klaus na shromáždění k výročí vzniku Československa.

Klimatologové neustále straší tím, že bude hůře. Čekají nás buď obrovské lijáky nebo sucho, uragány a další klimatické katastrofy, které povedou k migraci. Viníkem má být kysličník uhličitý, který dostal punc „skleníkového plynu“, který za všechny změny klimatu může. Naprosto se vyhodily – doslova do odpadu – všechny studie mapující vliv Slunce na Zemi. Ignoruje se, že jen před několika tisíci lety – což je z hlediska trvání sluneční soustavy doslova včera – byla Sahara plná života a je na ní dnes poušť. Ignorují se poznatky o tom, že nástup či konec doby ledové mohl probíhat enormně rychle – v řádu let či dokonce měsíců. To vše jsou skutečně vážné vědecké poznatky, které vylučují, abychom současnou periodu ve vývoji klimatu na Zemi, mohli svést na lidskou aktivitu. Lidé zcela jistě své prostředí mění k obrazu svému, lidstvo však stále nemá energetické prostředky, které by dokázaly měnit klima na Zemi. Tu sílu má zatím a zřejmě ještě dlouho mít bude jenom Slunce.

Vzhledem k tomu, že ideologie klimatického alarmismu je dnes de facto novým náboženstvím 21. století , zblbli jsme tím nemalou část mladé generace, která v případě zájmu o svou budoucnost samozřejmě reaguje tak, jak je u mládí běžné – radikálně. Spalování uhlí ničí klima? Zakažme spalování uhlí! Důsledkem je pak současná energetická krize – zdražení silové elektřiny a plynu i ropy. Je to důsledek chybné strategie zákazů.

Po nedostatku čipů z Číny jsme se dozvěděli další „jobovku“ – není hořčík – chcete-li magnesium. Šokovalo mě, zřejmě podobně jako každého člověka, že 95% magnesia se dnes vyrábí v Číně. Čína omezila výrobu hořčíku, údajně proto, že je energeticky velmi drahá a produkuje mnoho „škodlivých“ emisí – mimo jiné i kysličník uhličitý. Je to jen další důsledek přenášení tak zvaných „špinavých technologií“ do Číny – proces, který byl zahájen poté, co se Čína „otevřela světu“. Dnes nás vlastně Čína drží v hrsti. Budete stále vykládat o Ujgurech – snížíme produkci čipů. Budete si dál stěžovat na naší zahraniční politiku – snížíme výrobu dalších surovin, a ještě k tomu prohlásíme, že jsme to udělali z důvodu ochrany klimatu. Takto šíleně se svět – míním náš tolik obdivovaný Západ v éře reálného socialismu – chová.

Čína za přenos špinavých technologií také zaplatila – vysokým znečištěním ovzduší v čínských aglomeracích. Nicméně, na rozdíl od Západu si doma počíná totalitně a když je třeba, zakáže pohyb, zlikviduje (zestátní) firmy, tj. má opatření, ke kterým západní státy nyní v covidové éře také sahají, ale přeci jenom, na Západě ty zákazy neprocházejí tak snadno jako v komunistické Číně.

Na klimatické konferenci se bude údajně opět řešit osud lidstva. Ten je zcela jistě v ohrožení, ale ne klimatem – tomu se lidé vždycky museli a budou muset přizpůsobit. Ohrožena je totiž podstata Západu, kvůli níž jsme pád komunismu vesměs s radostí v roce 1989 přivítali, tj. demokracie. Již dnes se jako jediná správná cesta masově mediálně propaguje tak zvaná „liberální demokracie“ – a všichni, kdo tento pseudokoncept demokracie kritizují, jsou nálepkování jako reakcionáři a tmáři. A liberální demokracie používá strašení klimatickými změnami činností člověka jako karabáče na neposlušné a nepřizpůsobivé. Obdobně se tento koncept liberální demokracie prosazuje při zvládání covidové krize – represemi a nařízeními. Svoboda jednotlivce je opět smetena ze stolu pod záminkou „ušlechtilých cílů záchrany civilizace“.

Energetická krize současnosti je jen počátkem změn, které lze očekávat, pokud se program odchodu od spalování fosilních paliv dovede až k tak zvané „uhlíkové neutralitě“. S obrovskými náklady bude realizován projekt, který může dramaticky politicky destabilizovat svět a vést k desítkám lokálních konfliktů – nově kvůli záchraně klimatu a kvůli právu na migraci jako základnímu lidskému právu – posvěceno OSN. Obávám se, že v případě nové studené války mezi „reakcionáři“ spalujícími uhlí a progresivisty spoléhající pouze na tak zvané obnovitelné zdroje a „čisté technologie“, dopadne Západ podobně jako někdejší tábor míru a socialismu na čele se Sovětským svazem.

Autor: Jan Bartoň | pondělí 1.11.2021 8:00 | karma článku: 40.61 | přečteno: 1470x

Další články blogera

Jan Bartoň

Bidenův první rok – jednoduše malér

20.ledna 2022 uplynul rok od nástupu Joea Bidena do funkce amerického prezidenta. Vyšla řada komentářů, z nichž zejména ten v ČT lakoval věci ani ne na růžovo, spíše do ruda.

21.1.2022 v 9:30 | Karma článku: 35.93 | Přečteno: 1164 | Diskuse

Jan Bartoň

Případ Hany Horké – doklad společenského rozvratu

Úmrtí Hany Horké, zpěvačky kapely Asonance, je v médiích široce komentováno jako produkt „antivaxerů“ . Spíše jde o setrvalý rozvrat společenských hodnot.

19.1.2022 v 8:00 | Karma článku: 40.11 | Přečteno: 2004 | Diskuse

Jan Bartoň

Jurečka najel na tradiční lidoveckou "koaliční" politiku

Předseda KDU-ČSL již začíná naplno vystrkovat „koaliční“ růžky, což je a byla obvyklá politika lidovců ve všech vládách. Vždycky patřili k těm „nejspravedlnějším a nejmorálnějším“.

17.1.2022 v 8:00 | Karma článku: 37.04 | Přečteno: 1189 | Diskuse

Jan Bartoň

Nejvyšší soud USA zrušil povinnou vakcinaci ve firmách

Nařízení amerického prezidenta Joea Bidena o povinné vakcinaci ve firmách narazilo u Nejvyššího soudu USA, který toto nařízení zrušil. Záleží tak na vedení firem, zda budou po svých zaměstnancích očkování požadovat.

14.1.2022 v 8:35 | Karma článku: 33.14 | Přečteno: 646 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

František Kašpárek

Odvaha

V knihách Karla Maye mě jako kluka fascinovalo, jak si indiáni dokázali vážit i svého nepřítele, pokud prokázal odvahu. Dnešní doba to vidí jinak. Odvážnému štěstí většinou nepřeje.

22.1.2022 v 13:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Petr Štrompf

Česko hledá novou hlavu státu. Mozek v kebuli není podmínkou?

Tak jich máme zatím první desítku. Myslím těch hlav, co by rády zvítězily ve veřejné soutěži Dobývání Pražského hradu. Už teď mě to baví sledovat.

22.1.2022 v 10:20 | Karma článku: 10.72 | Přečteno: 254 | Diskuse

Kamila Hejlikova

Vznikající zambijský národ

O poslednich volbách v Zambii v roce 2021. O možnostech vývoje národního státu v Africe. Kratké zamyšlení nad politikou Zambie.

22.1.2022 v 9:00 | Karma článku: 5.48 | Přečteno: 84 | Diskuse

Milan Kic

Nová vláda a lepší zítřky?

Řada voličů současné vládní koalice si od nové vlády slibovala změnu kurzu a lepší politickou kulturu. První kroky nové vlády však budí rozpaky.

21.1.2022 v 23:00 | Karma článku: 26.51 | Přečteno: 489 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (16)

EP má novou předsedkyni. Macron by chtěl do Listiny základních práv EU začlenit právo na potrat. Agentura EU pro azyl zahájila činnost. Plénum konference o budoucnosti Evropy bude diskutovat o doporučeních občanských panelů.

21.1.2022 v 15:30 | Karma článku: 11.33 | Přečteno: 185 | Diskuse
VIP
Počet článků 2328 Celková karma 34.70 Průměrná čtenost 2081

Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz