Prague Pride: Deset extremistů proti třiceti tisícům

12. 08. 2019 8:00:43
Máme za sebou další „Pochod hrdosti“. Také by se dal název přeložit jako pochod pýchy, domýšlivosti, nadutosti nebo smyslného chtíče. To vše najde člověk pod heslem „pride“ v anglicko-českém slovníku. A tak si vyberme.

Velmi mně pobavil komentář na lidovky.cz k pochodu gayů a leseb. Podle policie se stalo toto: Skupinka asi deseti lidí se snažila ten průvod zastavit, odclonili jsme je stranou a pokračuje se dál,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Lidovky.cz to vidí takto - podotýkám v tom samém článku. V Revoluční ulici se průvod potkal asi s desítkou extremistů, policie je oddělila stranou. Už to nejsou „osoby“, ale „extremisté“. Obrazová dokumentace zachytila Ivana Bartoše s manželkou a duhovým vějířem. Obrazová dokumentace obsahuje i několik fotografií odpůrců pochodu, kteří zřejmě podle transparentů pocházejí z křesťanské komunity. Extremisté z Revoluční ulice na obrázku nejsou. Škoda.

Nicméně, i přes toto informační embargo si dovolím k onomu pochodu pověstných několik vět. Účast politiků (Karla Šlechtová byla dokonce jmenována maršálkou pochodu a předseda Pirátů manifestoval se svou paní za duhová práva) ale ukazuje, že se rozhodně nejedná o žádnou apolitickou sešlost. Podle mluvčí pochodu jde o to, aby se poslanecká sněmovna urychleně vrátila k návrhu na uzákonění manželství gayů a leseb. K tomu měla vyzývat tak zvaná „bílá zóna“ pochodu, lidé, oblečení do bílé svatební barvy.

Jak informuje idnes.cz, v sousedním Polsku, kde se ke katolické víře hlásí podle posledního sčítání 85% Poláků, politický souboj o právech LGBT se dnes odehrává již v rovině stanoviska polského arcibiskupa Marka Jedraszewského. Rudý mor byl nahrazen duhovým, který stejně jako komunismus vytáhl do boje se srdci, dušemi a myšlením,“ řekl Jedraszewski a dodal, že komunistická a LGBT ideologie vychází ze stejného základu. Globální kampaň za práva sexuálních menšin je podle něj duhová nemoc. „Lidé, kteří patří do takzvaných sexuálních menšin, jsou naši bratři a sestry, za které Ježíš Kristus položil život. Ale respekt k těmto lidem nemůže vést k přijetí ideologie, která má za cíl revoluci ve společenských hodnotách a mezilidských vztazích,“ zastal se Jedraszewského předseda Polské biskupské konference, poznaňský arcibiskup Stanislaw Gadecký.

„Připojuji se k prohlášení předsedy polských biskupů, arcibiskupovi Gadeckého, který se vymezil vůči světonázorovému totalitarismu prezentovaného v poslední době agresivními vyjádřeními stoupenců ideologie LGBT,“ uvedl Duka na Twitteru.

Proti katolickému kléru v Polsku se vede i bitva v polských kinech. Jde o zneužívání dětí polskými duchovními, které se podle režiséra snímku polští arcibiskupové snaží zamést pod koberec. Dělící linkou je i v tomto případě politika. Vládní Právo a spravedlnost táhne za jeden provaz s polskou církví a opozice se zastává LGBT komunity. Česká katolická církev zdaleka nemá postavení té polské, nicméně primas český kardinál Duka vidí situaci velmi podobně jako jeho polští kolegové.

Mně osobně se zdá nejvíce zavádějící právě onen termín „Pochod hrdosti“. Když zůstanu u tohoto slušného překladu, či „pýchy“. Nechápu totiž, proč by kdokoliv z nás měl být hrdý na svou sexuální orientaci. Tu jsme si nevybrali, byla nám vrozena, je v našich „genech“. A už vůbec nepovažuji za vhodné pyšnit se odchylkou, která vlastně postiženému podstatně zkomplikuje život. Pokud snad touží po dětech, musí hledat „náhradní řešení“.

Samozřejmě, od vyškrtnutí homosexuality z chorob, již i v Česku uplynulo pár desítek let. Od listopadu 1989 vzalo i české právo na vědomí, že spolu mohou žít lidé stejného pohlaví formou registrovaného partnerství. Nyní se požadavky stupňují na právo uzavřít manželství a mít možnost adoptovat děti a vychovávat je. A zde vidím velký kámen úrazu. Je skutečně výchova dítěte v lesbickém páru nebo v páru gayů rovnocenná výchově v „normální rodině“. Může skutečně absence ženského nebo mužského prvku v rodině být fakticky vyvážena „láskou“ páru stejného pohlaví.

Tušíme vůbec, co se bude dít v hlavě dítěte, s nímž začne cloumat puberta, když bude mít „normální zájem“ o druhé pohlaví a stejnopohlavní zájem mu začne připadat odporný. Revoltují puberťáci v normálních rodinách, budou zcela jistě revoltovat i v těchto případech.

Četl jsem docela trefné přirovnání. Někdo dostal do vínku vlohu génia, někdo bohužel sklon k těžké nemoci, která ho zavedla k tělesnému nebo duševnímu postižení, někdo dostal do vínku zájem o stejné pohlaví. Naše společnost už nenutí nikoho s touto odchylkou k tomu, aby se „léčil“. Nicméně, každý by si měl být vědom toho, že mu tyto vlastnosti byly dány rodiči a možná trochu „shůry“. Není důvod se za to stydět, ale ani k tomu se tím pyšnit a vytahovat. Naštěstí, 90% homosexuálů se maškarády Prague Pride neúčastní, protože zřejmě chápou svůj osud zcela jinak než jako „velkou srandu“. Ona to sranda fakt není. Právě s nimi velmi sympatizuji.

Autor: Jan Bartoň | pondělí 12.8.2019 8:00 | karma článku: 47.85 | přečteno: 15028x

Další články blogera

Jan Bartoň

Brexit: Johnson zlomil odpor EU

Když už i český velvyslanec ve Velké Británii tvrdí, že se podařilo prolomit tak zvanou "irskou pojistku", a díky tomu odejde Británie z EU v termínu na konci října, asi to bude pravda.

16.10.2019 v 8:00 | Karma článku: 31.48 | Přečteno: 865 | Diskuse

Jan Bartoň

Trumpova obchodní válka má vítěze

Prezident Donald Trump dosáhl významného úspěchu ve svém tažení proti dovozům do USA. Světová obchodní organizace WTO rozhodla, že cla uvalená USA na dovoz z EU jsou v souladu principy organizace.

14.10.2019 v 12:31 | Karma článku: 26.99 | Přečteno: 586 | Diskuse

Jan Bartoň

1,2 miliardy za předsednictví EU ?

Ministr zahraničí Tomáš Petříček se pro ČT vyjádřil k jednání vlády o nákladech na české předsednictví EU v roce 2022. Částku 1,2 miliardy korun považuje za nedostatečnou a je to „odpovědnost premiéra“.

14.10.2019 v 8:00 | Karma článku: 42.54 | Přečteno: 3988 | Diskuse

Jan Bartoň

Politika demokratů v USA je „hrubým omylem“

Jen malé množství názorů v liberálních angloamerických médiích si dovolí pokus demokratů sesadit Donalda Trumpa procesem impeachmentu nazvat „hrubým omylem - blunder“.

12.10.2019 v 9:00 | Karma článku: 28.66 | Přečteno: 615 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Míka

Jaké je vlastně poselství Gréty Thunberg? A co na to zmíněná věda?

Nedávno byla na ČT v 168h reportáž o Grétě Thunberg.. víceméně na téma, proč jsou na ni prý útoky, a jestli jsou oprávněné.

17.10.2019 v 12:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Klára Kutačová

Záchanáři českého zdravotnictví

Už jsem to asi párkrát psala, že spolu s titulem záchranáře dostanete ještě bonusově i kvalifikaci Praktické sestry (dříve Zdravotnického asistenta). Dnes se podíváme na to jak se toho občas někdo pokouší zneužít.

17.10.2019 v 12:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Nakolik jsou naše nemocnice OK?

Moje známá - lékařka s celoživotní zkušeností říká: vždycky záleží na tom, kdo vede kliniku nebo nemocniční oddělení, jaký si tam udělá pořádek, ale záleží i na tom, kdo zrovna má službu.

17.10.2019 v 10:24 | Karma článku: 12.06 | Přečteno: 285 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Rebelové pro vyhynutí demokracie

Poslední dobou budí pozornost hnutí „Rebelie proti vyhynutí“, což je česká odnož mezinárodního „Extinction Rebellion“. Jeho cílem je údajně zabránit vyhynutí lidstva. Dle mého soudu však spíše usiluje o vyhynutí demokracie.

17.10.2019 v 9:01 | Karma článku: 28.93 | Přečteno: 462 | Diskuse

Michal Konečný

Myslíte, že mezi plasty patří i plastelína?

Na plasty je žlutý pytel. Taky vám připadá debilní, že si koupíte malý šroubovák a je zavařen v neproniknutelné plastové folii A4, kterou lze otevřít jedině nůžkami na plech?

17.10.2019 v 7:36 | Karma článku: 10.27 | Přečteno: 230 | Diskuse
VIP
Počet článků 1828 Celková karma 37.97 Průměrná čtenost 1755

Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz