Jan Bartoň

Senátor John McCain - apoštol politické korektnosti

13. 11. 2017 8:05:10
Republikán John McCain byl v roce 2008 kandidátem Republikánů na prezidenta a prohrál s Barackem Obamou. Byl proti Donaldu Trumpovi během republikánských primárek roku 2016 a pracuje proti němu stále.

Senátor John McCain je jedním z mála senátorů republikánské strany, kterému dávají levicová média ve Spojených státech prostor. Pokud bychom hledali pravou příčinu dosavadního neúspěchu nahradit systém zdravotního pojištění z éry Obamovy administrativy, tak zvanou Obamacare , kterou Republikáni v předvolební kampani vesměs tvrdě kritizovali a jejíž konec se tak očekával, dojdeme k jedinému známému členovi Republikánů, který hlasoval spolu s dalšími dvěma republikánskými senátory proti zrušení Obamacare, a tím byl a je McCain.

Bylo to v situaci, kdy zrušení Obamacare a její nahrazení novým programem prošlo pro levicová média „překvapivě“ ve Sněmovně reprezentantů amerického Kongresu a osud Obamacare tak závisel na hlasování v Senátu. Právě námitky Johna McCaina a dalších dvou senátorů za Republikány způsobily, že zrušení Obamacare neprošlo. V zásadě se nejednalo o nic jiného než o „přeběhlictví“ v americkém hávu. Donald Trump si postěžoval na neloajalitu a tím to skončilo. V Obamacare jde přitom o velký byznys zejména pro pojišťovny. Při jejím prosazení demokraty za vlády Baracka Obamy se předpokládalo, že průměrné náklady na pojištění účastníků (pojistníků) klesnou, protože se náklady zdravotního pojištění rozdělí na více účastníků pojištění. Opak však byl pravdou. Pojišťovací společnosti vystihly, že pokud za pojistníky částku zaplatí stát, mohou si dovolit pojistné náklady zvýšit a stát náklady rád zaplatí, aby vykázal úspěšnost programu. V systému je teď podle médií až o 20 milionů lidí více, ale s náklady, které jsou oproti očekávání výrazně vyšší. V zásadě bych nevyloučil ani to, že za odmítnutím zrušit Obamacare může být i dobrý lobbing pojišťoven, pro které je současná situace zdrojem jistých plateb.

Nedávno senátor John McCain oznámil, že má rakovinu mozku. Jeho následné přijetí v Senátu bylo velkolepou manifestací podpory jak ze strany Demokratů, tak i Republikánů. Okamžik, kdy McCain hlasoval proti zrušení Obamacare však vedl k tomu, že toto hlasování (společně s Demokraty) dal republikánský senátor za stát Wisconsin Ron Johnson do souvislosti s jeho rakovinou mozku. McCain však tvrdí, že je nutné více naslouchat názorům Demokratů a neprotlačovat zrušení Obamacare silou.

Ještě větší ohlas vyvolala ale výzva McCaina, aby další republikán Roy S. Moore, který by měl Republikány zastupovat při hlasování o senátorském postu v Alabamě, odstoupil. Vedení Republikánů se dokonce pokouší blokovat Mooreovu kandidaturu. Jde o „sexuálně motivované“ obvinění dosavadního soudce. Týká se jeho údajného sexuálního obtěžování žen v době, kdy mu bylo asi 30 let. Nyní je mu sedmdesát let. Média zveřejnila tvrzení několika žen, kterým bylo v té době méně než dvacet let a jedné dokonce jenom 14 let, že se Moorem buď líbali, nebo je Moore osahával. Moore obvinění vesměs odmítá, nicméně kuriózní je i způsob, jakým se někteří jeho zastánci vyjadřují na veřejnosti. Argumentují i tím, že i otec Ježíše Krista měl se svou ženou Marií dítě v době, kdy Marie byla teenager. Naopak s velkým aplausem bylo médii přivítáno zvolení prvního člověka, který prošel změnou pohlaví. Média to oslavují jako další „boření bariér“. Všimněme si, že to podstatné nejsou názory zvoleného zástupce a program, za který byl zvolen, ale jenom fakt toho, že je „první zvolený, který prošel změnou pohlaví“. Tato mediální show je zvláště vítána i proto, že Donald Trump vydal nařízení o tom, že americká armáda nemá do svých řad přijímat takové uchazeče, kteří prošli změnou pohlaví a jsou pod vlivem hormonálních léčiv.

„Politická korektnost“, tedy to, co tak kritizoval během své kampaně Trump a díky čemu oslovil „mlčící většinu“ a vyhrál, se urputně drží i ve vedení amerických Republikánů. V době, kdy se řada žen „pochlubila“ tím, že měly sex s „pánem Hollywoodu“, který se za to „odměnil“ jejich kariérou u filmu, v době akce „me too“, kde se se svými zážitky svěřují i další, se „politicky korektní“ republikáni snaží vyhovět přání či přímo diktátu mediálního byznysu, který využívají Demokraté.

Ideální americký kandidát na cokoliv tak bude muset být zřejmě úplně bezpohlavní bytost - asexuál - a všichni další kandidáti, normální muži a ženy, se budou obávat kandidovat, aby na ně něco neprasklo nebo je někdo z něčeho prostě jenom neobvinil. Jistou naději mají míšenci, kteří prošli změnou pohlaví. Ti budou tolerováni.

Politická korektnost tak podobně jako rakovina rozežírá americkou společnost a ve svém důsledku je pro USA i nebezpečná. Právě proto, že se koncentruje na minoritní problémy a dělá z nich „velké případy“ unikají americké pozornosti skutečně velké problémy, které devalvují postavení USA ve světové politice. I vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických voleb je projevem oné „korektnosti“. Otravuje společenskou atmosféru a škodí především Spojeným státům.

Autor: Jan Bartoň | karma: 31.52 | přečteno: 805 ×
Poslední články autora