Demokratická senátorka vyzvala k atentátu na Trumpa

V bouři mediálního odsuzování Trumpova postoje k událostem v Charlottesville se připojila demokratická černošská senátorka Maria Chappelle-Nadalová. Vyzvala k Trumpovu zavraždění.

Guvernér státu Missouri a jeho zástupce se vyjádřili tak, že by jí měli senátoři „vypudit“. Sama senátorka ale odstoupit nehodlá. Na tiskové konferenci se prezidentovi Donaldu Trumpovi i jeho rodině omluvila.  Podle jejího vyjádření svou výzvou k atentátu na Trumpa udělala „chybu“, ale v žádném případě nerezignuje. Požádala tisk, aby o místu tiskové konference, na níž se Trumpovi omluvila, nereferoval, protože dostává výhrůžky smrtí.

Demokraté ale přišli i s dalšími výtkami vůči prezidentovi Trumpovi. Kvůli jeho vyjádřením ke srážkám demonstrantů v Charlottesville již někteří demokratičtí zákonodárci přicházejí s „recyklovaným“ obviňováním Trumpa z toho, že není duševně v pořádku. To je další příklad levicového extremismu, který se šíří i mezi „takydemokraty“ v Kongresu. Zaznívají dokonce úvahy, aby byl Trump „vyšetřen“ z hlediska duševních schopností vykonávat svůj úřad. Podle demokratů může být výkon funkce prezidenta Donaldem Trumpem pro USA „nebezpečný“.

Kongresman Adam Schiff prohlásil, že je nesmyslné, aby se Trumpovi oponenti zaměřovali na využití dodatku 25 ústavy, podle nějž se prezidentského úřadu ujme viceprezident, pokud se exekutiva nebo lidé určení Kongresem shodnou a písemně potvrdí, že je prezident „neschopen vykonávat povinnosti spojené s úřadem”.Schiff upozornil, že s využitím dodatku 25 se počítá především v případě „vážné fyzické újmy nebo závažného duševního onemocnění či zhroucení”.

Demokratka Zoe Lofgrenová v pátek navrhla rezoluci, v níž požaduje, aby viceprezident Mike Pence a členové kabinetu nechali psychiatry prezidenta vyšetřit a určit, zda je schopen vykonávat svou práci. Úvahy na toto téma vystupňovala Trumpova reakce na pochod neonacistů ve Virginii.

Nelze jinak, než v této souvislosti připomenout dlouholetou sovětskou praxi zneužívání psychiatrie v boji proti opozici v bývalém Sovětském svazu. Řada disidentů strávila v sovětských psychiatrických ústavech celá léta jenom proto, že protestovali proti sovětskému zřízení. Uznejte, to přeci „nebylo normální“, když se 99% lidu radovalo z výdobytků socialismu a budování komunismu.

Pokusy demokratických zástupců v Kongresu udělat z amerického prezidenta vyšinutého jedince, který to v hlavě nemá v pořádku, jsou tak obdobou někdejšího zneužívání psychiatrie v politice SSSR. Je ostudné, že se tak děje právě v USA, které mají za sebou přes dvě stě let demokratického vývoje. Nicméně, označovat politické odpůrce nálepkou psychicky nemocných je dalším varováním pro vývoj v USA.  V éře Baracka Obamy se pěstoval kult „vyspělé společnosti“, která překonala rasové problémy. Ukazuje se jednak, že tak jako v podobných případech tolikrát, bylo přání otcem myšlenky a že rasové problémy v USA zůstaly a možná se dokonce i prohloubily.

Nebylo by naopak patřičné prověřit duševní stav senátorky, která vyzývá k atentátu na prezidenta? Skutečně stačí, když se ona černošská politička „omluví“ prezidentovi a jeho rodině a svůj výrok nazve „omylem“?

Autor: Jan Bartoň | pondělí 21.8.2017 12:48 | karma článku: 43,68 | přečteno: 4140x
  • Další články autora

Jan Bartoň

Koalice SPOLU má „problém“

15.4.2024 v 9:00 | Karma: 33,00